Au trecut 4 ani de când nu mai există teze. Adică acele mini-examene semestriale pe care le dădeau elevii de la gimnaziu în sus. Nu mai avem nici semestre, nici teze obligatorii. Ce-am pierdut și ce-am câștigat?
Ce cred profesorii români despre lume influențează semnificativ accesul la educație și ce fel de cetățeni devin copiii de azi.
Cum influențează experiențele din copilărie viața adulților de mai târziu.