DoR Live: Școala9

Vino pe 15 aprilie la un show live de jurnalism în care Școala9 explorează încercările de schimbare a educației din România.

Școala9

Timp de două ore vei face parte din poveștile pe care le spunem despre școală alături de elevi curajoși, profesori relevanți și activiști implicați, prin lecturi, muzică live, teatru de nonficțiune, scurtmetraje, dans și challenge-uri. Momentele vor compune o imagine a încercărilor prin care cei din școală și din afara ei vor să reconstruiască sistemul de educație cu care se vor întâlni generațiile viitoare.

La final, te invităm să rămâi la un cocktail cu echipa DoR-Școala9 și cu cei care au urcat pe scenă.

Show-ul este o experiență pe care o trăiesc doar cei din sală. Nu e înregistrat, nu e transmis live și nu se va repeta în aceeași formă.

UNDE: Teatrul Național, Sala Studio (Bd. Nicolae Bălcescu nr. 2, București)
CÂND: Luni, 15 aprilie, ora 19:30 (accesul se face de la 19:00)
CÂT: 60 de lei - Biletele sunt disponibile pe Eventbook.ro.

Școala9

Redacția