Este jurnalistă din 2014. A crescut cu vorba lui George Costanza: „I like to get the daily news”.
Săptămâna absolvirilor de liceu a trecut cu fast și diplome, uneori cu limuzine, alteori cu melancolie.
O profesoară de istorie se uită înapoi la o carieră care i-a șlefuit calitatea de luptător.
Tăcerea președintelui Klaus Iohannis din ultima săptămână este inexplicabilă, cu atât mai mult cu cât acestea au marcat o întoarcere la 180 de grade a setului de principii care a stat la baza elaborării proiectului prezidențial România Educată, în baza căruia profesorul de fizică a obținut un nou mandat de președinte. Se va limita președintele la un mesaj formal pentru elevi și profesori în prima zi de școală?