
Este studentă în anul II la Comunicare. Caută și se caută, iar în timpul liber scrie și trăiește poezie (și nu numai).

Alexia Dumitrescu, Cristian Dinuță și Mihnea Pasere sunt elevi în clasa a zecea la Colegiul Bilingv „George Coșbuc” din Capitală iar de trei luni și antreprenori. Au înființat firma Let’s Uni prin care vor să ofere asistență elevilor care, asemeni lor, vor să plece la studii în străinătate. Au o echipă de consultanți, studenți la universități din toată lumea, care îi pot ghida individual pe viitorii candidați. Cei trei oameni de afaceri minori și-au investit banii de bursă în platformă și speră că munca lor le va aduce profit în cel mult șase luni.
La școala din Gălbinași, Călărași, doar în jur de 150 de copii au primit dispozitive ca să participe la școala online. Nevoia era însă cel puțin dublă. În plus, în localitate nu prea este semnal, astfel că unii copii au ținut tableta ca bibelou, că tot n-au putut să se conecteze. Profesorii școlii le-au trimis fișe elevilor care nu s-au putut conecta, au căutat sponsori ca să le cumpere telefoane și tablete și în multe cazuri, și alimente. O felie din realitatea școlii în pandemie.
Oana muncește de la șapte ani și vrea să devină avocat.