Oboseala elevilor, explicată de un psiholog. „Un program încărcat poate duce la modificări comportamentale”
Triști, stresați, obosiți. După doi ani de pandemie, elevii români simt că au o mai mare nevoie de înțelegere din partea profesorilor. Nu doar programul de la școală îi epuizează pe copii și adolescenți, mulți se implică și în activități de voluntariat, în proiecte sau au hobby-uri cronofage, astfel că sunt în priză și 10-12 ore pe zi. Școala 9 a vorbit cu psihoterapeuta Madeleine Negoiță despre cum poate un program bine structurat să îi ajute pe elevi.
Utilizăm cookie-uri și alte tehnologii similare necesare funcționării site-ului, analizării performanței,
pentru a-ți oferi conținut personalizat după interese și preferințe, precum și pentru activitatea noastră de publicitate online.
Detalii despre despre cookie-uri și gestionarea lor in
Politica de Cookies